Elementy Ula Dadant

Ul dadant to wysokiej jakości alternatywa dla uli drewnianych

Nawet początkujący pszczelarz rozumie, jak ważne jest stworzenie odpowiednich warunków dla swoich podopiecznych. Praktyczne ule dadant spełniają całe spektrum kryteriów: od łatwości instalacji i przenoszenia z miejsca na miejsce, po dobre ceny, przyjazność dla środowiska, a nawet estetykę. Ale najważniejsza jest możliwość zaspokojenia potrzeb pszczół w domu. W naszym katalogu znajdziesz najlepsze opcje realizacji. 

Ule poliuretanowe dadant

Wcześniej ule budowano wyłącznie z desek. Teraz pszczelarz ma lepszą opcję - ul dadant poliuretanowy. Jego zalety są oczywiste:

  • lekki i mocny materiał;
  • nie wchłania wilgoci i jest łatwy w czyszczeniu;
  • utrzymuje optymalną dla pszczół temperaturę zarówno latem, jak i zimą;
  • materiał nie wysycha i nie gnije, co czyni go trwałym;
  • nieszkodliwy dla pszczół i wytwarzanego przez nie produktu.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na taki wskaźnik, jak niska przewodność cieplna. Ul dadant jest chroniony przed zmianami temperatury, tworząc wewnątrz efekt termosu. A to z kolei zmniejsza energochłonność pszczół i paszy, stwarzając warunki do stabilnego bytowania rodziny pszczelej. A produktywność w takich rodzinach wzrasta znacząco.

Budowa ula dadant

Aby stworzyć ul z poliuretanu, stosuje się konstrukcję znaną pszczołom z pewnymi ulepszeniami, które odpowiadają ich potrzebom. Główne części ula to:

  • daszek imitujący dach i chroniący przed opadami atmosferycznymi;
  • podajnik, łatwy w użyciu dla pszczelarzy
  • mocny korpus - podstawa ula;
  • spód, które można wyczyścić i wygodnie zainstalować na dowolnej powierzchni.

Ul dadant 10 ramkowy uważany jest za optymalny dom dla rodziny pszczół. Biorąc jednak pod uwagę wzrost tego tzw. „organizmu” w ciągu roku, dodatkowe korpusy są obiecującą inwestycją w tworzenie nowej rodziny. Instalując między polami ul dadant 12 ramkowy można liczyć na większą produktywność pszczół.

Zalety współpracy z nami

Pszczelarstwo to bardzo ciekawa, choć żmudna praca. Osiągnięcie dobrego wyniku dla odpowiedzialnego pszczelarza to nie tylko uzyskanie zysku ze sprzedaży produktów współmiernego do włożonego wysiłku, ale także uznanie przez konsumenta jakości produkowanego miodu. Dlatego w naszym sklepie prezentujemy tylko najlepsze ule dadant, których stosowanie zaspokoi te potrzeby. A ul dadant swoją ceną jest optymalny na rynku i mile zaskoczy pszczelarzy.