Ule poliuretanowe ważą niewiele, a także posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne- zimą jak i latem. Niestety niesie to za sobą również negatywny skutek, ponieważ poliuretan ma niewielką przepuszczalność powietrza (w tym pary wodnej) przez co ul „nie oddycha”. Rozwiązaniem tego problemu jest zapewnienie właściwej wentylacji ula dzięki stosowaniu, np osiatkowanej dennicy higienicznej.

Po rozwiązaniu problemu wróćmy do zalet, a kolejną jest to, że ule nie namakają co wpływa na lepszy rozwój rodziny wiosną. Kolejnym sprzyjającym warunkiem dla pszczółek są wygłuszające właściwości ścianek z poliuretanu. W naszych ulach ścianki mają 3,5cm grubości co odpowiada kilkudziesięciu cm drewna. Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, a to ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie rodziny pszczelej oraz mniejszą zachorowalność pszczół m.in. na nosemozę.

Elementy naszych uli są kompatybilne z elementami uli z innych materiałów np. styropianami, styrodurami czy drewnianymi. Dzięki czemu można w dowolny sposób łączyć ze sobą poszczególne elementy uli z różnych materiałów.

Mogą Państwo zakupić u nas poszczególne elementy uli poliuretanowych takich jak:

  • dennice higieniczne
  • korpusy
  • powałki
  • daszki płaskie
  • daszki dopasowane do dennic-NOWOŚĆ
  • półkorpusy( 1/2korps, nadstawka)
  • podkarmiaczki

Miód pozyskiwany z uli poliuretanowych nie tylko dokładnie tak samo smakuje, ale jest także równie zdrowy jak miód z uli z innych materiałów.

Największą wadą uli z poliuretanu jest zaś niewielka przepuszczalność powietrza. Poliuretanowe ścianki nie przepuszczają pary wodnej przez co ul „nie oddycha”. Rozwiązaniem tego problemu jest zapewnienie właściwej wentylacji ula dzięki stosowaniu, np. osiatkowanej dennicy higienicznej.